Kominki, wkłady kominkowe, rozprowadzenie powietrza, całe woj. pomorskie

Projektowanie obudowy kominka

belka do kominka obudowa kominka wkład kominkowy

Projekt obudowy zależy od tego, jaki rodzaj wkładu kominkowego zamawiamy. Na rynku dostępne są wkłady wielu producentów, jednak nie wszystkie nadają się do wykorzystania w systemach ogrzewania. Więcej o wkładach przeczytasz w zakładce
Sprzedaż materiałów i wkładów kominkowych.

Wkłady dzielimy na:

  • wkłady kominkowe klasyczne,
  • wkłady kominkowe z płaszczem wodnym.

Klasyczny wkład kominkowy wykorzystuje do ogrzania opływające go powietrze, które ogrzewa się o konstrukcję wkładu i ogrzane wydostaje się przez kratki wentylacyjne. Takie powietrze można rozprowadzić specjalnymi połączeniami do pomieszczeń, o czym można przeczytać w zakładce Rozprowadzenie ciepłego powietrza.
Drugi rodzaj wkładów kominkowych to wkłady z płaszczem wodnym, które pełnią funkcję identyczną jak piec CO. Wymagają one fachowego podłączenia hydraulicznego oraz zastosowania układu otwartego zgodnie z prawem budowlanym.

Wykonanie obudowy kominkowej

kratka kominkowa Kamień do kominka Podświetlenie kominka kamień kominkowy nero zimbabwe

Następnym etapem po wyborze odpowiedniego wkładu, powinien być wybór obudowy kominkowej. Obudowa jest uzależniona w dużej mierze od gabarytów wkładu jaki wybieramy, od umejscowienia przewodu kominowego, wielkości pomieszczenia w którym kominek ma się znajdować oraz gustu klienta.
Oprócz typu zabudowy wybieramy elementy obudowy kominkowej takie jak:

  • kratki wentylacyjne.
  • elementy wykończeniowe (marmur, granit, piaskowiec, szkło, drewno)
  • *podświetlenie obudowy,
  • *wnęki, pułki, kapliczki

*elementy opcjonalne według upodobań klienta

Podczas wykonywania obudowy używamy tylko bezpiecznych i sprawdzonych materiałów. Prace związane z obudową kominka wykonane są zgodnie z obowiązujacymi standardami, a każda zabudowa odpowiada normom technologicznym. Wykonując obudowę, należy zachować odpowiednie odległości pomiędzy jej elementami oraz dokładne jej proporcje, aby nie narażać elementów kominka na przegrzania, oraz jak najlepiej wykorzystać energię - ciepło pochodzące z wkładu. Budując z nami masz pewność, że całość prac będzie wykonana prawidłowo i ekonomicznie.
Większość elementów przygotowywana jest w naszej firmie, dzięki czemu u klienta jesteśmy maksymalnie 3 dni, ogranicza to ilość niepotrzebnego hałasu, pyłu i brudu u klienta.

Obudowa w maksymalnie 3 dni. Do tego czysto, tanio i solidnie.

ostatnia modyfikacjia pliku: 31-05-2024 19:18.

Uwaga Promocja!

BIOKOMINKI TERAZ JESZCZE TAŃSZE!

Sprawdź nowe ceny Biokominków w ofercie naszej firmy.

Lomion kominki rzetelna firma

Aby dodać opinię o Naszej firmie, wystarczy mieć konto pocztowe na gmail.com i kliknąć link znajdujący się poniżej.
Na dole strony będzie możliwość dodania opinii po zalogowaniu na swoje konto.
Dodaj opinię o firmie

Linki